Do senátních voleb půjde za KOA Petr Kulhánek

Na tiskové konferenci 15. června představilo hnutí Karlovarská občanská alternativa čelo kandidátky pro komunální volby a také svého nominanta na post senátora, pana Petr Kulhánka, hejtmana Karlovarského kraje.

„Za sebe musím říct, že jsem si nedovedla představit, že tak malé oblastní hnutí bude mít svého kandidáta na senátora. Tímto bych chtěla Petrovi Kulhánkovi popřát, aby ve volbách uspěl, protože je to zástupce, kterého si tam všichni přejeme,“ řekla ke kandidatuře Petr Kulhánka Michaela Tůmová, předsedkyně KOA.

Motivace kandidovat

Petr Kulhánek uvedl, že jeho motivace ke kandidatuře je dlouhodobější; již před šesti lety se ale na základě dohody s Janem Horníkem rozhodl, že s ní ještě počká. V letošním roce už situace nazrála tak, že ho Karlovarská občanská alternativa na post senátora nominovala. „16 let zkušeností v komunální a regionální politice je poměrně dobrým základem k tomu, abych znal reálné potřeby Karlovarska a mohl je prosazovat i na národní úrovni,“ uvedl Petr Kulhánek.

Důležitou je pro něj i synergie působení v Senátu a v pozici hejtmana kraje: „Vnímám potřebu těsného propojení a komunikace mezi regionální a národní úrovní, kdy řada oblastí vyžaduje vytvoření blízkého vztahu a komunikační linky s vládou, ministerstvy, jednotlivými ministry a v neposlední řadě také se zákonodárci, kteří se přípravě legislativy věnují.“

Kampaň

Svou senátní kampaň zahájil již v týdnu, kde se tisková konference konala. A podobně jako před dvěma lety, kdy v rámci kampaně ke krajským volbám „prokřižoval“ celý Karlovarský kraj, i letos vyběhne na cesty po Karlovarsku. Jejich cílem budou tentokrát místa senátního obvodu Karlovy Vary – v 10 etapách zavítá do všech jeho 53 obcí. První z etap měla start v pátek 17. června na Božím Daru.


Zdroj: tisková zpráva hnutí KOA